Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Britské letectvo uprednostňuje hráčov pred pilotmi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

veru, pekny headshot, ako vo filme Oko dravca ten pohreb :D
 
Hodnoť

Samozrejme,

hry su dnes pre deti dobrym treningom do zivota, v mnohych oblastiach ludskej cinnosti sa virtualizuje, takze hranie vasich ratolesti nieje ziadna strata casu, ale uplne legitimna priprava do zivota, na pozicie napr. pilota bezpilotneho lietadla, projektanta, dizajnera ci burzoveho maklera
 

 

alebo zlodejá áut, či virtuálneho bitkára so skoliotickou chrbticou
 
Hodnoť

motivácia možno nie je len finančná

Další dôvod pre zamestnávanie hráčov ako pilotov môže byť ich väčšia ochota zabíjať, menšie uvedomenie si reálnosti ich konania.

Po druhej svetovej vojne sa zistilo, že len mizivé percento vojakov naozaj strielalo po nepriateľovi. Armády preto začali hladať techniky, ako u svojich vojakov zvýšiť psychickú schopnosť zabíjať a ako obmedziť následnú psychickú traumu u toho kto zabíjal.

Jedným zo spôsobov odstránenia psychického bloku a post-traumatického stresu z vraźdenia je dehumanizácia nepriateľa, virtualizácia vojny, rozloženie rozhodnutia medzi viacero subjektov. Práve toto ponúkajú bezpilotné lietadlá, menej reálny zážitok vojny, menej reálnu prezentáciu nepriateľa. Ak do nich posadíte hráčov, uvedomenie si reality bude ešte menšie.

Možno to znie strašne, ale bez armády za nezaobídeme a vojak ktorý nestriela je zlý vojak. Vojak, ktorý trpí post-traumatickým stresom zatažuje spoločnosť ešte dlho po vojne.

"studies by the U.S. Army after the war showed that between 80 percent and 85 percent of the greatest generation never fired their weapons at an exposed enemy in combat"
http://www.thewe.cc/contents/m...

"psychologist Dave Grossman presents the historical evidence that a soldier's deepest humanity has always worked to block his ability to kill enemies in war"
http://american_almanac.tripod...
 


Najčítanejšie na SME